Dlaczego nasze okna są tak wyjątkowe?

zalety:
 • szerokość profilu wynosi 70 mm, dzięki czemu jest szerszy o 20% od innych sprzedawanych na polskim rynku,
 • nowy lepszy standard – 6 komorowy,
 • delikatne zaokrąglenia nadają profilowi nowoczesny i elegancki wygląd,
 • estetyczne i mało widoczne uszczelki przyszybowe,
 • możliwość wyboru listwy przyszybowej: Rounde, Future,
 • doskonała izolacyjność cieplna = U-1,0 i akustyczna,
 • wyjątkowa śnieżna biel i trwałość koloru,
 • duża komora wzmocnienia pozwalająca zastosować stalowe wzmocnienia, dające lepszą statykę całego okna,
 • plastikowa ciepła ramka SWISSPACER,
 • wypełnienie wrębu,
 • szara lub czarna uszczelka (opcja do wyboru),
 • blokada uchyłu lub stopniowany uchył (opcja do wyboru),
 • klamka metalowa (magnezowa).

BEZPIECZEŃSTWO I FUNKCJONALNOŚĆ.

Wbudowaliśmy blokadę błędnego położenia klamki lub stopniowany uchył, dając Państwu możliwość wyboru opcji zgodnej z osobistymi preferencjami.
 
Blokada błędnego położenia klamki zapobiega jednoczesnemu uchyleniu i rozwarciu skrzydła, a tym samym wypadnięciu skrzydła z zawiasów. Czterostopniowy, sterowany klamką uchył umożliwia uchylenie skrzydła w czterech pozycjach, co pozwala na dogodną regulację wymiany powietrza.

ESTETYKA I KOMFORT.

 • naszym Klientom pozostawiliśmy wybór koloru uszczelki (szare przy białych profilach, czarne przy profilach okleinowanych),
 • profile posiadają wypełnienie dolnego rowka okuciowego w ramie, chroniące przed zbieraniem się zanieczyszczeń, co jednocześnie ułatwia utrzymanie okna w czystości,
 • okna wyposażyliśmy w wygodną klamkę metalową, podkreślającą estetykę okna, gwarantująca długi czas użytkowania,
 • najlepszą dostępną na rynku ciepłą ramkę tworzywową SWISSPACER w kolorze szarym, która minimalizuje roszenie szyb w chłodne dni oraz likwiduje mostek termiczny, ograniczając utratę ciepła w pomieszczeniu.

pakiet  3 szybowy

 

pakiet 3-szybowy


     Kolorystyka profili PCV


Okleiny te dostępne są w standardowym terminie oczekiwania na okna.

 

Białe

Złoty dąb
zloty-dab_duzy.jpg

Dąb bagienny
dab-bagienny_duzy.jpg

Orzech
orzech_duzy.jpg

Srebrno-szary
srebrny_duzy.jpg

Mahoń

mahon_duzy.jpg

NOWOŚĆ !!!   okna energooszczędne !!!


Nowym rozwiązaniem zaproponowanym przez Firmę są nowe profile okienne , polecane szczególnie do domów niskoenergetycznych lub tzw. „domów pasywnych”.
Optymalna ochrona cieplna i wzornictwo spełniające najwyższe wymagania

Jednym z ważniejszych zagadnień przy projektowaniu domów pasywnych jest dążenie do uzyskania możliwie dużej szczelności budynku oraz wyeliminowania powstawania mostków termicznych. Kluczowe znaczenie dla uzyskania możliwie niskiego zapotrzebowania na energię ma więc maksymalnie duże ograniczenie strat ciepła. Z tego też względu niezwykle ważną rolę w budynkach pasywnych odgrywają okna, które mają być istotnym elementem szczelnej konstrukcji całego budynku, a jednocześnie jako przegrody cechują się najgorszymi współczynnikami izolacyjności termicznej. Ich znacząca rola przejawia się przy tym zarówno w ograniczeniu start ciepła, jak i pasywnym wykorzystaniu ciepła słonecznego do ogrzania pomieszczeń oraz doświetleniu pomieszczeń. W odpowiedzi na zaostrzone wymagania Firma opracowała serie okien z przeznaczeniem do domów niskoenergetycznych i pasywnych. Podstawą rozwiązań systemowych  są profile  o głębokości zabudowy  80 mm i 93 mm. W profilach tych zastosowano wzmocnienia o podwyższonej izolacyjności termiczne,których komory wypełniono wkładem izolującym z pianki poliuretanowej.  Poza spełnianiem najbardziej rygorystycznych norm o ochronie ciepła systemy te w przeciwieństwie do wielu rozwiązań z wykorzystaniem różnego typu nakładek cechuje zwarta konstrukcja i nowoczesne wzornictwo, odpowiadające najnowszym trendom panującym na rynku okiennym. Zaokrąglone linie nadają oknom nowoczesny i harmonijny wygląd.

    • głębokość zabudowy 80 mmi 93 mm !
    • system siedmiokomorowy
    • trzy uszczelki
    • współczynnik izolacyjności termicznej Uf = 0.8 W/m2K
    • możliwość szklenia pakietami o szerokości do 48 mm
    • izolacyjnośćakustyczna do 47 dB

  Nowe profile energooszczędne!

  Szerokość zabudowy 80mm, klasa B, 4 komory (2 wypełnione pianką/styropianem), możliwość zastosowania pakietu 48mm trzyszybowego o współczynniku przenikania 0,5, z takim pakietem całe okno będzie zaliczało się do klasy energooszczędnej (współczynnik całego okna <1,0 W/m2K)

Nowa, zaokrąglona rama i skrzydło profil 6 komorowy, szerokość zabudowy 80mm, klasa B, Dzięki nowej ramie współczynnik przenikania całego okna znacznie się obniża.

Nowość na rynku okiennym  !

Najszerszy profil na rynku!

Klasa „A”

Szerokość  zabudowy 93mm, klasa A, trzy uszczelki, przy kolorach zewnętrznych ścianka zewnętrzna będzie barwiona w masie, możliwość zastosowania pakietu 48mm trzyszybowego o współczynniku przenikania 0,5, z takim pakietem całe okno będzie zaliczało się do klasy stolarki pasywnej (współczynnik całego okna <0,8 W/m2K

 

 

Szyby


W ofercie firmy znaleźć Państwo mogą wiele zespoleń szkła, skonstruowanych dla potrzeb każdego wnętrza. Najpopularniejszymi zespoleniami są szyby ciepłochronne o podwyższonym współczynniku przepuszczalności ciepła U=1,0 dla szyby jednokomorowej lub U=0,5 dla szyby dwukomorowej.

Zespolenie jednokomorowe


Szyba ta składa się z dwóch tafli szkła, pomiędzy którymi umieszcza się ramkę dystansową najczęściej o grubości 16mm. Ramka ta wykonana jest z aluminium lub z materiałów wzmocnionych włóknem szklanym tzw. Swisspacer, która dodatkowo zapobiega powstawaniu mostków termicznych i skraplania się pary wodnej przy brzegach szyby. Pomiędzy taflami szkła umieszcza się gaz szlachetny argon, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie odpowiednio wysokiego współczynnika przenikania ciepła.

Zespolenie dwukomorowe


Szyba ta składa się z trzech tafli szkła, pomiędzy którymi umieszcza się dwie ciepłe ramki dystansowe Swisspacer. Pomiędzy taflami szkła umieszcza się gaz szlachetny argon lub krypton, w zależności pożądanego współczynnika przenikalności cieplnej. Dzięki zastosowaniu szyby dwukomorowej możliwe jest uzyskanie współczynnika na poziomie U=0,5.

Zespolenie dwukomorowe


Szyba promocyjna 2-komorowa  przeznaczona jest szczególnie do pomieszczeń mocno nasłonecznionych. Specjalna budowa tej szyby zabezpiecza przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia o około 32% w stosunku do szyby standardowej w sezonie letnim, oraz wychładzaniem wnętrza w sezonie zimowym. Zespolenie to występuje w pakiecie 44mm o współczynniku przenikania ciepła U=0,54.


Zespolenie ze szkłem bezpiecznym


Dzięki zastosowaniu od strony zewnętrznej szyby laminowanej możemy w znaczny sposób poprawić bezpieczeństwo naszych domów i mieszkań. Te specjalne certyfikowane tafle szkła zbudowane są z dwóch szyb które sklejane są ze sobą warstwami foli, ich ilość uzależniona jest od wytrzymałości szyby. W naszej ofercie znajdują się trzy rodzaje szyb laminowanych:
szyba bezpieczna(dwie szyby o grubości 3mm sklejone jedną warstwą foli) – w momencie rozbicia odłamki szkła pozostają na foli, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko zranienia. Zalecane w szkołach, biurach, w drzwiach oraz w oknach montowanych na wyższych piętrach.

szyba antywłamaniowa(dwie szyby o grubości 4mm sklejone dwoma warstwami folii) w momencie rozbicia odłamki szkła pozostają na foli, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko zranienia. Szyba ta wytrzymuje trzy uderzenia stalową kulką o masie ponad 4kg, spadającej z wysokości 3m.Zalecane w oknach montowanych na parterze budynków mieszkalnych, halach sportowych, w witrynach hoteli i biur.

szyba antywłamaniowa (dwie szyby o grubości 4mm sklejone czterema warstwami folii) w momencie rozbicia odłamki szkła pozostają na foli,dzięki czemu zmniejsza się ryzyko zranienia. Szyba ta wytrzymuje trzy uderzenia stalową kulką o masie ponad 4kg, spadającej z wysokości 9m.Mogą zastępować kratę o oczku 15mm wykonane z drutu stalowego. Zalecane w witrynach sklepów, hotelach, obiektach o znacznej wartości chronionej, aptekach.


Zespolenia ze szkłem ornamentowym


W swojej ofercie firma posiada kilka rodzajów szyb ornamentowych. Szkło ornamentowe stosowane jest najczęściej do okien montowanych w łazienkach lub pomieszczeniach gdzie ograniczony ma być wgląd osób postronnych, a pożądana duża ilość światła słonecznego.

Parapety


Parapet stanowi niezbędny element wykończenia wnęki okiennej. Służy nie tylko jako dekoracja, często traktowany jest jako dodatkowa półka na kwiaty lub różnego rodzaju drobiazgi. Dlatego dobrze jest wybrać odpowiedni parapet, aby nie tylko cieszył oko, ale również był wytrzymały i łatwy w utrzymaniu czystości.
W naszej ofercie posiadamy parapety przeznaczone do montażu wewnątrz, jak i odporne na warunki atmosferyczne przeznaczone do montażu na zewnątrz budynku. Ich gama kolorystyczna oraz ilość materiałów z jakich są produkowane pomogą dobrać odpowiedni produkt do każdego okna i wnętrza.

 

okna 6 komorowe z okapnikiem

zalety:

 • szerokość profilu wynosi 70 mm, dzięki czemu jest szerszy o 20% od innych sprzedawanych na polskim rynku,
 • nowy lepszy standard – 6 komorowy,
 • półzlicowany kształt podnoszący funkcjonalność,
 • delikatne zaokrąglenia nadają profilowi nowoczesny i elegancki wygląd,
 • estetyczne i mało widoczne uszczelki przyszybowe,
 • możliwość wyboru listwy przyszybowej: Rounde, Future,
 • doskonała izolacyjność cieplna = U-1,0 i akustyczna,
 • wyjątkowa śnieżna biel i trwałość koloru,
 • duża komora wzmocnienia pozwalająca zastosować stalowe wzmocnienia, dające lepszą statykę całego okna,
 • plastikowa ciepła ramka SWISSPACER,
 • wypełnienie wrębu,
 • szara lub czarna uszczelka (opcja do wyboru),
 • blokada uchyłu lub stopniowany uchył (opcja do wyboru),
 • klamka metalowa (magnezowa).

 

 

BEZPIECZEŃSTWO I FUNKCJONALNOŚĆ.

Wbudowaliśmy blokadę błędnego położenia klamki lub stopniowany uchył, dając Państwu możliwość wyboru opcji zgodnej z osobistymi preferencjami.

Blokada błędnego położenia klamki zapobiega jednoczesnemu uchyleniu i rozwarciu skrzydła, a tym samym wypadnięciu skrzydła z zawiasów. Czterostopniowy, sterowany klamką uchył umożliwia uchylenie skrzydła w czterech pozycjach, co pozwala na dogodną regulację wymiany powietrza.

ESTETYKA I KOMFORT

 • naszym Klientom pozostawiliśmy wybór koloru uszczelki (szare przy białych profilach, czarne przy profilach okleinowanych),
 • profile posiadają wypełnienie dolnego rowka okuciowego w ramie, chroniące przed zbieraniem się zanieczyszczeń, co jednoczesnie ułatwia utrzymanie okna w czystości,
 • okna wyposażyliśmy w wygodną klamkę metalową, podkreślającą estetykę okna, gwarantująca długi czas użytkowania,
 • najlepszą dostępną na rynku ciepłą ramkę tworzywową SWISSPACER w kolorze szarym, która minimalizuje roszenie szyb w chłodne dni oraz likwiduje „mostek termiczny", ograniczając utratę ciepła w pomieszczeniu.

OKNA DACHOWE

zalety:

 • wykonanie z odpornego na zabrudzenia i starzenie PCV, dodatkowo wzmocnionego ocynkowaną stalą w celu polepszenia statyki okna i ułatwienia mocowania okuć,
 • oblachowanie powlekane hutniczo lakierami poliestrowymi,
 • klamka w dolnym elemencie skrzydła umożliwiająca otwarcie w pozycji wietrzenia,
 • montaż na dachu o kącie nachylenia od 15° do nawet 75°,
 • możliwość regulacji położenia skrzydła w ościeżnicy,
 • pełne otwarcie skrzydła blokowane hamulcem,
 • doskonała szczelność okna zapewniona systemem trzech uszczelek,
 • przenikalność cieplna okna Uw =1,5 [W/m2K].

Okna dachowe SKYLIGHT PREMIUM to nowość na rynku okien dachowych poparta doświadczeniem i dynamicznym rozwojem jednej z największych firm branży okien i drzwi PCV w Polsce. Okna dachowe SKYLIGHT PREMIUM mogą być zamontowane w każdych warunkach ze wskazaniem na pomieszczenia o podwyższonej wilgotności.
Nie wymagają konserwacji, co czyni je łatwymi w użytkowaniu. Charakteryzują się dobrą izolacyjnością cieplną i akustyczną, szczelnością oraz bezpieczeństwem użytkowania i montażu.
Dostępne są w kolorach oblachowania:

 • standardowym RAL 8019 (brązowy),
 • niestandardowym RAL 7043 (szary),
 • a także w okleinowanym PCV w kolorze sosny, złotego dębu, orzecha i mahoniu.

http://www.dobroplast.pl/user/uploads/images/wybarwienia/wyb1.jpg
złoty dąb

http://www.dobroplast.pl/user/uploads/images/wybarwienia/wyb2.jpg
mahoń

http://www.dobroplast.pl/user/uploads/images/wybarwienia/wyb3.jpg
orzech

http://www.dobroplast.pl/user/uploads/images/wybarwienia/wyb6.jpg
sosna


Dla wszystkich oklein profile PCV barwione są w masie odpowiednio: RAL 1001 (sosna), 8001 (złoty dąb), 8019 (orzech i mahoń).

 

KOŁNIERZE USZCZELNIAJĄCE


Kołnierze uszczelniające są integralną częścią poprawnie zamontowanego w połaci dachowej okna dachowego. Zabezpieczają je i uszczelniają przed czynnikami atmosferycznymi zapewniając odprowadzenia wody deszczowej i pośniegowej jak również chronią przed wiatrem. Kołnierze wykonane są z blachy aluminiowej podobnie jak oblachowanie okienne w gatunku 3105 H42 w kolorach RAL – standardowym 8019 oraz – niestandardowym 7043.

Istotną zaletą kołnierzy uszczelniających do okna dachowego Skylight jest innowacyjny sposób łączenia z ościeżnicą. Dzięki umieszczeniu górnego rantu kołnierza w specjalnym rowku ościeżnicy i przykryciu połączenia uszczelką eliminujemy całkowicie możliwości jakiegokolwiek przecieku wody zwłaszcza z zalegającego topniejącego śniegu.

 Okno Skylight dostępne jest z dwoma rodzajami kołnierzy:

F – kołnierz do pokryć falistych (np. dachówka ceramiczna, blachodachówka),
P – kołnierz do pokryć płaskich (np. gont bitumiczny),
M – modułowy; MP – modułowy do pokryć płaskich, MF – modułowy do pokryć falistych*

* kołnierze specjalne umożliwiają montaż okien obok siebie lub/i jedno nad drugim.

KOŁNIERZ DO POKRYĆ FALISTYCH F

Kołnierze do pokryć falistych umożliwiają osadzenie okna w połaci dachowej profilowanej. Dzięki elastycznemu elementowi, dolnego zespołu kołnierza (1) możliwe jest dokładne uszczelnienie i odprowadzenie wody z kołnierza na pokrycie dachu. Numery elementów kołnierza odpowiadają kolejności montażu.


http://www.dobroplast.pl/user/uploads/images/kolnierze/elem-sm.gif

KOŁNIERZ DO POKRYĆ PŁASKICH P

Kołnierz P pozwala na szczelne połączenie okna z płaskimi pokryciami dachowymi, takimi jak: papa czy gonty bitumiczne. Dolny zespół kołnierza nie posiada elementu elastycznego.
http://www.dobroplast.pl/user/uploads/images/kolnierze/kolnierz-p-sm.gif

OKNA ANGIELSKIE


zalety:

 • stosowane profile chronione są zgłoszeniem patentowym,
 • system 5-komorowy profilu poprawia wytrzymałość okna oraz jego energooszczędność,
 • specjalny system uszczelek redukujący hałas z zewnątrz,
 • możliwość otwarcia okna pod katem 90 stopni z dodatkowym przesunięciem skrzydła (funkcja „easyclean”),
 • okucia wykonane ze stali nierdzewnej z łatwością pozwalają długotrwale cieszyć się ich niezawodną funkcjonalnością,
 • system zamykania oparty na solidnych bolcach umieszczonych po obu stronach okna,
 • szeroki wybór kształtów i rodzajów pakietów szybowych,
 • klamka z kluczykiem w standardzie,
 • pakiet 4/20/4TPS (28mm) charakteryzujący są lepszymi właściwościami termicznymi,
 • 5-letni okres gwarancyjny.

Okna w stylu angielskim, czyli otwierane na zewnątrz – Casement

Typ tych okien najbardziej popularny jest wśród populacji zamieszkującej wyspy UK oraz USA. Standardowo montowane są w domach jednorodzinnych. Ich oryginalny wygląd idealnie komponuje się w murach zabytkowych budynków oraz nadaje nowego oblicza zamożnym rezydencjom.

Okna  posiadają Europejski Certyfikat CE oraz przeszły szereg innych badań pozwalających na bezproblemowe stosowanie tych produktów na terenie Wielkiej Brytani i Irlandii.

http://www.dobroplast.pl/user/uploads/images/profilangielski-1.png

 

http://www.dobroplast.pl/user/uploads/images/profilangielski-2.png